Jabra Stealth UC Bluetooth Headset 53336
The tiny and discrete Jabra Stealth Bluetooth headset provides excellent quality and functionality in a compact package, thanks to cutting-edge MicroPOWER battery technology. There's one-button access to your smartphone's voice control functions, with HD
Sign in to view price and place order
- 6 hours talk-time (rechargeable over USB)
- Bluetooth connection for PCs and smartphones (USB adapter supplied)
- Dedicated button for Siri or Google Now voice control
- MicroPOWER battery technology provides extra power in a smaller space
- NFC communication to pair easily with mobile devices
- Noise Blackout and HD Voice ensure quality speech reproduction
- Tiny wireless headset for UC applications
| Product Information | Details |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 142 |
| Electrical Product (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 142 |
| OEM: | 5578-230-109 |
| Power Source: | Battery/USB |
| Talk Time: | Up to 6 Hours |
| Width (mm): | 93 |
| Wireless Range: | 30m |
| Type: | Headsets & Microphones |
| Manufacturer: | Jabra |
| Brand: | Jabra |
| Colour: | Grey/Black |
| Form: | Earpiece |
| Wired/Wireless: | Wireless |
| Connection: | Bluetooth |
| Style: | Single SIded |
| Stereo: | No |
| Dimensions: | 65.2x15.4x24.2mm |
| Weight: | 7.9g |
| Warranty: | 1 Year Limited Warranty |




