Exacompta Guildhall Minute Book Indexed 160 Pages 1554
For an easy way to take notes from all of your important meetings, the Exacompta Guildhall Green Indexed Minute Book is the perfect solution. With 160 indexed pages, you can conveniently find the page that you are searching for without any difficulty. Thi
Sign in to view price and place order
- Book for the recording of minutes
- Bound with protective green vinyl
- Dimensions: 298x203mm (11.75x8 inch)
- Helps to preserve information
- Includes 160 pages
| Product Information | Details |
|---|---|
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Biodegradable: | Yes |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Cover Material: | Plastic Cover |
| Depth (mm): | 18 |
| Grammage: | 95gsm |
| Height (mm): | 18 |
| Item Gauge (gsm): | 95 |
| Number of Pages: | 160 |
| OEM: | 1554 |
| Paper Size: | 298 x 203mm |
| Recyclable: | 96% Recyclable |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 208 |
| Type: | Registers |
| Manufacturer: | Exacompta |
| Brand: | Guildhall |
| Colour: | Blue |
| Form: | Minute Book |
| Pages: | 160 Page |
| Binding: | Casebound Book |
| Cover Colour: | Green |
| Numbered: | Yes |
| Dimensions: | 298x203mm |
| Weight: | 680g |
| Eco-Aware: | Yes |
| Recycled Product: | Yes |
| Country of Origin: | UK |









