Exacompta Guildhall Message Pad 100 Sheet 127x102mm Blue (Pack of 5) 1571
These notes allow you an easy way to create short memos that are perfect for home or office use. Providing clean, high quality paper, it is easy to create precise notes that allow for a receptionist to give a message precisely. The notepaper is pre-printe
Sign in to view price and place order
- 100 sheets
- Pack of 5
- Size: 127x102mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 198 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Biodegradable: | Yes |
| Colour: | Blue |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 36 |
| Height (mm): | 130 |
| Number of Pages: | 100 |
| OEM: | 1571 |
| Recyclable: | 85% Recyclable |
| Size: | 101x127mm |
| Width (mm): | 102 |
| Type: | Message Pads |
| Manufacturer: | Exacompta |
| Brand: | Guildhall |
| Form Design: | Telephone Message Pad |
| Pages: | 100 Sheets |
| Dimensions: | 127x101mm |
| Weight: | 100g |
| Eco-Aware: | Yes |
| Recycled Product: | Yes |
| Country of Origin: | UK |






