Announce Stand Up Sign Holder A4 Landscape (Constructed from clear plastic)
This Announce Clear Double Sided Stand-Up Sign Holder is ideal for restaurants, retail, trade shows and more. Display a wide range of literature in this A4 landscape sized sign holder and change content quickly and easily from the base. Constructed from c
Sign in to view price and place order
- Constructed from clear plastic
- Easily change content from the base
- Landscape format
- Protects contents
- Size: A4
- Stable base
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 599 |
| Colour: | Clear |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 385 |
| Height (mm): | 308 |
| Material Thickness: | 1.6mm |
| Number of Compartments: | 1 |
| OEM: | DF47701 |
| Orientation: | Landscape |
| Paper Size: | A4 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 222 |
| Type: | Sign Holders |
| Manufacturer: | Deflecto Europe |
| Brand: | Deflecto |
| Colour: | Clear |
| Size: | A4 |
| Material: | Polystyrene |
| Form: | Desk Top Sign |
| Frame: | Frameless |
| Orientation: | Landscape |
| Document Size: | A4 |
| Dimensions (WxDxH): | 298x87x215mm |
| Weight: | 256g |
| Warranty: | 12 Month Warranty |
| Country of Origin: | China |


