Durable Table Place Name Holder 61x210mm Clear (Pack of 25) 8052/19
Durable Table Place Name Holders that are perfect for conferences, seminars, reception desks, etc. Information can be read from both sides making them ideal for pricing, product descriptions, name tags, etc. Inserts can be quickly and easily removed and r
Sign in to view price and place order
- Colour: Clear
- Comes with interchangeable blank insert cards
- Dimensions: 61x210mm
- Ideal for meetings, conferences, seminars, displaying information, etc.
- Information can be read from both sides
- Inserts can be quickly and easily removed and replaced
- Pack of 25
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 616 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | Clear |
| Country of Origin: | Germany |
| Depth (mm): | 215 |
| Height (mm): | 215 |
| Label Holder: | Yes |
| Label Shape: | Rectangle |
| Label Size (mm x mm): | 61 x 210 |
| Labels per Pack: | 25 |
| Material: | PVC |
| OEM: | 8052/19 |
| Orientation: | Landscape |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Recycled Packaging: | 65% |
| Size: | 61x210mm |
| Width (mm): | 125 |
| Type: | Desk Name Plates |
| Manufacturer: | Durable (UK) Ltd |
| Brand: | Durable |
| Colour: | Clear |
| Material: | Plastic |
| Form: | Table Place Name Holder |
| Dimensions: | 90x120x215mm |
| Weight: | 1.1kg |
| Eco-Aware: | Yes |
| Recycled Product: | Made with Recycled Material |
| Warranty: | 1 Month Warranty |
| Country of Origin: | Germany |


