Durable Table Place Name Holder 61x150mm Clear (Pack of 25) 8050
Durable Table Place Name Holder are perfect for conferences, seminars, reception desks, etc. Information can be read from both sides making them ideal for pricing, product descriptions, name tags, etc. The inserts can be quickly and easily removed and rep
Sign in to view price and place order
- Clear and easy to read
- Durable PVC is perfect for reusing
- Ideal for meetings, conferences, seminars, displaying information, etc
- Information can be read from both sides
- Insert Card Dimensions: 61x150mm
- Inserts can be quickly and easily removed and replaced
- Pack of 25
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 616 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Germany |
| Depth (mm): | 150 |
| Height (mm): | 150 |
| Label Holder: | Yes |
| Label Shape: | Rectangle |
| Label Size (mm x mm): | 61 x 150 |
| Labels per Pack: | 25 |
| Material: | Plastic |
| OEM: | 8050 |
| Orientation: | Landscape |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Recycled Packaging: | 65% |
| Size: | 61x150mm |
| Width (mm): | 61 |
| Type: | Desk Name Plates |
| Manufacturer: | Durable (UK) Ltd |
| Brand: | Durable |
| Colour: | Clear |
| Material: | Plastic |
| Form: | Table Place Name Holder |
| Dimensions: | 75x120x155mm |
| Weight: | 757g |
| Eco-Aware: | Yes |
| Recycled Product: | Made with Recycled Material |
| Warranty: | 1 Month Warranty |
| Country of Origin: | Germany |



