Canon Glossy Photo Paper + 10x15cm 275gsm (Pack of 50) PP-201
Allowing you to print photographs with the quality of analogue development, Canon Glossy Photo Paper is perfect for ensuring that you can make the most out of your digital photography. Running through your printer without any trouble, this paper is design
Sign in to view price and place order
- Format: 10 x 15cm
- Glossy finish adds sheen to your images
- Glossy photo paper for stylish prints
- Heavy 275gsm paper for lasting quality
- Ink is absorbed quickly to ensure precision
- Pack of 50 sheets
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 369 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Country of Origin: | Japan |
| Depth (mm): | 185 |
| Height (mm): | 185 |
| Item Gauge (gsm): | 275 |
| OEM: | 2311B003 |
| Paper Finish: | Gloss |
| Paper Size: | 10x15cm |
| Returns Allowed: | No |
| Width (mm): | 110 |
| Type: | Specialist Papers |
| Manufacturer: | Canon |
| Brand: | Canon |
| Colour: | White |
| Size: | 10x15cm |
| Paper Type: | Photo Paper |
| Grammage: | 275gsm |
| For Inkjet Printers: | Yes |
| Finish: | Gloss |
| Dimensions: | 100x150mm |











