Bi-Office A-Frame Chalkboard 600x1200mm Black DKT30404042
Create an eye-catching display with this Bi-Office A-Frame Chalkboard. This double sided, freestanding board features an easy clean surface for reduced dust and black wooden frame. Ideal for retail, restaurants and hospitality, the chalkboard folds flat f
Sign in to view price and place order
- A-frame for easy standing
- Black frame
- Dimensions: 600x1200mm
- Double sided for display in either direction
- Easy clean surface
- Folds flat for easy storage and transportation
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 588 |
| Board Size: | 600 x 1200mm |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 22 |
| Fixed/Mobile: | Mobile |
| Frame Colour: | Black |
| Frame Material: | Wood |
| Height (mm): | 1350 |
| OEM: | DKT30404042 |
| Width (mm): | 640 |
| Type: | Chalk Boards |
| Manufacturer: | Bi-Silque |
| Brand: | Bi-Office |
| Colour: | Black |
| Size: | 600x1200mm |
| Form: | Chalk Board |
| Fixing: | Pavement Board |
| Board Type: | A-Frame |
| Frame Material: | Wood Frame |
| Dimensions: | 600x1200mm |
| Weight: | 8kg |
| Warranty: | 24 Month Warranty |



