Bi-Office Table Top Self-Stick Flipchart Pad 585x500mm 20 Sheet White FL148303
This Bi-Office Self-Stick Flipchart Pad offers a versatile and convenient way of writing notes for presentations and meetings. Simply peel off each page and affix it to a wall to write up meeting notes or brainstorming ideas, or hold the pad into a sturdy
Sign in to view price and place order
- 20 sheets
- 70gsm paper
- Handle for easy transportation
- Self-adhesive pages
- Size: A2+ (500x585mm)
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 639 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 700 |
| Height (mm): | 700 |
| Item Gauge (gsm): | 70 |
| Number of Pages: | 20 |
| OEM: | FL148303 |
| Paper Size: | 585 x 500mm |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 530 |
| Type: | Flipchart Pad |
| Manufacturer: | Bi-Silque |
| Brand: | Bi-Office |
| Paper Colour: | White |
| Size: | Other Sizes |
| Plain Or Gridded: | Plain |
| Pages: | 20 Sheets |
| Grammage: | 70gsm |
| Fixing: | Self-Adhesive |
| Dimensions: | 585x500mm |
| Weight: | 5.76kg |
| Warranty: | 24 Month Warranty |






