Bi-Office New Generation Magnetic Enamel Whiteboard 1200x900mm CR0801830
This Bi-Office New Generation Magnetic Whiteboard features a high quality, hard wearing enamel surface, ideal for professional presentations. The smooth surface is easy to clean and scratch resistant for heavy duty use. This board also features a smart al
Sign in to view price and place order
- Enamel whiteboard
- Repositionable sliding pen tray
- Size: 1200x900mm
- Smart aluminium frame
- Smooth, scratch resistant surface
- Supplied with wall fixings
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 620 |
| Board Size: | 1200 x 900mm |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 960 |
| Floor Standing: | Mounted |
| Height (mm): | 1370 |
| OEM: | CR0801830 |
| Screw Pack Included: | Yes |
| Width (mm): | 25 |
| Type: | Drywipe Boards |
| Manufacturer: | Bi-Silque |
| Brand: | Bi-Office |
| Colour: | White |
| Size: | 1200x900mm |
| Fixing: | Wall Mounted Board |
| Board Type: | Magnetic Board |
| Board Surface: | Lacquered Steel |
| Frame: | Aluminium |
| Pen Tray: | Yes |
| Dimensions: | 1200x900mm |
| Weight: | 6.96kg |
| Warranty: | Whole Product Warranty 24 Months 25 Years Surface Warranty |


