Bi-Office Aluminium Finish Magnetic Whiteboard 1200x900mm MB1406186
This Bi-Office Aluminium Finish Drywipe Board is ideal for use in any workplace. The aluminium frame features a choice of plastic corner caps in various colours to match any decor, and there is also a clip-on pen tray so you will always have a marker pen
Sign in to view price and place order
- Attach notes with magnets
- Comes complete with 5 colour corner caps
- Corner caps available in grey, blue, red, green and burgundy
- Email info@uk.bisilque.com your purchase receipt, name, number and address for where the gift needs to be sent
- Includes pen tray and wall mounting kit
- Receive a free 60 x 40 pastel framed whiteboard; Choose from green, blue, salmon or yellow frame
- Size: 1200x900mm
- Sleek aluminium frame protects board and adds style
- Smooth magnetic whiteboard for dry wipe markers
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 622 |
| Board Size: | 1200 x 900mm |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 910 |
| Height (mm): | 910 |
| OEM: | MB1406186 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Screw Pack Included: | Yes |
| Width (mm): | 30 |
| Type: | Drywipe Boards |
| Manufacturer: | Bi-Silque |
| Brand: | Bi-Office |
| Colour: | White |
| Size: | 1200x900mm |
| Fixing: | Wall Mounted Board |
| Board Type: | Magnetic Board |
| Frame: | Aluminium |
| Pen Tray: | Yes |
| Dimensions: | 1200x900mm |




