Bi-Office Aluminium Trim Board 1200x900mm Blue FB1443186
This Bi-Office Noticeboard features flame resistant blue felt and a plastic frame with a smart aluminium-look finish. Perfect for displays, notices, presentations and more, the noticeboard features corner caps to conceal the fixings. This blue noticeboard
Sign in to view price and place order
- Colour: Blue
- Dimensions: 1200x900mm
- Flame resistant felt
- Silver plastic frame with corner caps
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 641 |
| Board Size: | 1200 x 900mm |
| Board Type: | Notice Board |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 910 |
| Height (mm): | 910 |
| Material: | Felt |
| OEM: | FB1443186 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 30 |
| Type: | Pin Boards |
| Manufacturer: | Bi-Silque |
| Brand: | Bi-Office |
| Colour: | Blue |
| Size: | 1200x900mm |
| Fixing: | Wall Mounted Board |
| Board Surface: | Felt Board |
| Frame: | Aluminium Frame |
| Dimensions: | 1200x900mm |




