Bi-Office Aluminium Trim Drywipe Board 1200x900mm MA0512170
This Bi-Office Drywipe Board featues a smooth writing surface that provides enhanced visibility for dry wipe markers. The board is double-sided, so you will not have to erase your notes to continue using the board. The stylish aluminium frame features a c
Sign in to view price and place order
- Corner caps available in grey, blue, red, green and burgundy
- Double-sided board: simply turn around to double working life
- Email info@uk.bisilque.com your purchase receipt, name, number and address for where the gift needs to be sent
- Includes pen tray and wall mounting kit
- Receive a free 60 x 40 pastel framed whiteboard; Choose from green, blue, salmon or yellow frame
- Size: 1200x900mm
- Sleek aluminium frame protects board and adds style
- Smooth non-magnetic surface for light use
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 623 |
| Board Size: | 1200 x 900mm |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 910 |
| Height (mm): | 910 |
| OEM: | MB0512170 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Screw Pack Included: | Yes |
| Width (mm): | 30 |
| Type: | Drywipe Boards |
| Manufacturer: | Bi-Silque |
| Brand: | Bi-Office |
| Colour: | White |
| Size: | 1200x900mm |
| Fixing: | Wall Mounted Board |
| Board Type: | Non-Magnetic Board |
| Frame: | Aluminium |
| Pen Tray: | Yes |
| Dimensions: | 1200x900mm |




