Bi-Office Maya Magnetic Drywipe Board 900x600mm MA0307170
Great for classrooms and meeting rooms, this Bi-Office drywipe board features a slim anodised aluminium frame with a matching aluminium pen tray, which simply clips onto the frame in any position. The magnetic surface also allows you to attach posters, no
Sign in to view price and place order
- Email info@uk.bisilque.com your purchase receipt, name, number and address for where the gift needs to be sent
- Magnetic coated steel surface
- Matching aluminium pen tray clips easily to frame
- Receive a free 60 x 40 pastel framed whiteboard; Choose from green, blue, salmon or yellow frame
- Size: 900x600mm
- Slim anodised aluminium frame
- Supplied with wall fixings
| Product Information | Details |
|---|---|
| Board Size: | 900 x 600mm |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 22 |
| Floor Standing: | Mounted |
| Height (mm): | 1043 |
| OEM: | MA0307170 |
| Screw Pack Included: | Yes |
| Width (mm): | 630 |
| Type: | Drywipe Boards |
| Manufacturer: | Bi-Silque |
| Brand: | Bi-Office |
| Colour: | White |
| Size: | 900x600mm |
| Fixing: | Wall Mounted Board |
| Board Type: | Magnetic Board |
| Board Surface: | Lacquered Steel |
| Frame: | Aluminium |
| Pen Tray: | Yes |
| Frame Colour: | Silver |
| Dimensions: | 900x600mm |
| Weight: | 2.93kg |
| Warranty: | Whole Product Warranty 24 Months 10 Years Surface Warranty |






