Bi-Office Maya Non-Magnetic Melamine Whiteboard 1500x1000mm MA1512170
Great for classrooms and meeting rooms, this Bi-Office drywipe board features a slim anodised aluminium frame with a matching aluminium pen tray, which simply clips onto the frame in any position. Supplied with wall fixings, this board measures W1500 x H1
Sign in to view price and place order
- Email info@uk.bisilque.com your purchase receipt, name, number and address for where the gift needs to be sent
- Matching aluminium pen tray clips easily to frame
- Receive a free 60 x 40 pastel framed whiteboard; Choose from green, blue, salmon or yellow frame
- Size: 1500x1000mm
- Slim anodised aluminium frame
- Supplied with wall fixings
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 623 |
| Board Size: | 1500 x 1000mm |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 32 |
| Floor Standing: | Mounted |
| Height (mm): | 1500 |
| OEM: | MA1512170 |
| Screw Pack Included: | Yes |
| Width (mm): | 1000 |
| Type: | Drywipe Boards |
| Manufacturer: | Bi-Silque |
| Brand: | Bi-Office |
| Colour: | White |
| Size: | 1500x1000mm |
| Fixing: | Wall Mounted Board |
| Board Type: | Non-Magnetic Board |
| Board Surface: | Melamine |
| Frame: | Aluminium |
| Pen Tray: | Yes |
| Dimensions: | 1500x1000mm |
| Weight: | 9.74kg |
| Warranty: | Whole Product Warranty 24 Months 5 Years Surface Warranty |





