Brother Label Roll 50mm x 5m for Label Printer CZ1005
For use in your Brother VC-500W label printer, this continuous label roll allows you to print full colours labels for crafts and organisation in the home and office. This white label roll measures 50mm x 5m. This pack contains 1 label roll.
Sign in to view price and place order
- Colour: white
- Label roll for Brother VC-500W label printer
- Length: 5m
- Width: 50mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 574 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | United States of America |
| Depth (mm): | 330 |
| Height (mm): | 120 |
| Labelling - Tape System: | VC-500W |
| OEM: | CZ1005 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Roll Length (M): | 5 |
| Roll Width (mm): | 50 |
| Width (mm): | 65 |
| Type: | Label Tapes |
| Manufacturer: | Brother |
| Brand: | Brother |
| Tape/Label Colour: | White |
| Form: | CZ Tapes |
| Tape Width: | 50mm |
| Compatible Or Original: | Original |
| Dimensions: | 50mmx5m |


