Brother Continuous Paper Labelling Roll 62mm x 15.24m Black and Red on White DK-22251
Designed for use in Brother QL labelling machines, this continuous roll of paper labelling tape allows you to create labels to the size you require. The tape features a self adhesive backing for easy application to a variety of surfaces once printed. This
Sign in to view price and place order
- Continuous roll of paper labelling tape for use in Brother QL labelling machines
- Prints black and red on white
- Self adhesive backing for easy application to a variety of surfaces
- Size: 62mm x 15.24m
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 574 |
| Adhesive Type: | Permanent |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 900 |
| Height (mm): | 115 |
| Labelling - Tape System: | QL |
| OEM: | DK-22251 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Roll Length (M): | 15.24 |
| Roll Size: | 62mmx15.24m |
| Roll Width (mm): | 62 |
| Width (mm): | 113 |
| Type: | Label Tapes |
| Manufacturer: | Brother |
| Brand: | P-Touch |
| Tape/Label Colour: | White |
| Material: | Paper |
| Form: | DK Tape |
| Tape Width: | 62mm |
| Compatible Or Original: | Original |
| Text Colour: | Red/Black |
| Dimensions: | 62mmx15.2m |





