Avery Create Your Own Reward Stickers 8 Per Sheet (Pack of 192) E3613
Designed to reward and motivate, these Avery stickers can be personalised for individuals using Avery templates, and are perfect for use in the classroom or at home. Suitable for use in both laser and inkjet printers, these round, white stickers are 40mm
Sign in to view price and place order
- 8 A4 sheets with 24 stickers per sheet
- Colour: White
- Designed to reward and motivate
- Diameter: 40mm
- Ideal for classroom use
- Pack of 192
- Personalise using Avery templates
- Suitable for inkjet and laser printers
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 157 |
| Accreditation: | FSC |
| Backing Sheet Size: | A4 |
| Biodegradable: | Yes |
| Biodegradable Information: | 100 |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 350 |
| FSC (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 327 |
| Label Shape: | Circle |
| Label Size (mm x mm): | 40 x 40 |
| Labels per Pack: | 192 |
| Material: | Paper |
| OEM: | E3613 |
| Print Method: | Inkjet/Laser |
| Width (mm): | 222 |
| Type: | Shaped Labels |
| Manufacturer: | Avery UK |
| Brand: | Avery |
| Colour: | White |
| Material: | Paper |
| Sheets Or Rolls: | A4 Sheets |
| For Laser Printers: | Yes |
| For Inkjet Printers: | Yes |
| For Copiers: | Yes |
| Labels Per Sheet: | 24 per Sheet |
| Label Size: | 40mm |
| Adhesive Type: | Permanent |
| Dimensions: | 220x3x330mm |
| Weight: | 160g |
| Eco-Aware: | Yes |
| Environment Support: | Forest Stewardship Council FSC Certified |
| Country of Origin: | UK |







