Avery Removable Labels 80 Per Sheet White (Pack of 2000) L4732REV-25
These Avery Mini labels allow you to perform many a task at home or at work with ease. Whether you are looking for an answer to your filing needs or simply trying to create a new and easy to follow system, these removable, adhesive and pliant labels will
Sign in to view price and place order
- 80 labels per sheet
- Colour: white
- For use with all printers
- Jam free for smooth printing
- Manufactured from a maintainable source
- Pack of 2000
- Practical and designed to boost efficiency
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 335 |
| Accreditation: | FSC |
| Backing Sheet Size: | A4 |
| Biodegradable: | Yes |
| Biodegradable Information: | 100 |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 305 |
| FSC (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 305 |
| Label Shape: | Rectangle |
| Label Size (mm x mm): | 35.6 x 16.9 |
| Labels per Pack: | 2000 |
| OEM: | L4732REV-25 |
| Print Method: | Laser |
| Width (mm): | 212 |
| Type: | Small labels |
| Manufacturer: | Avery UK |
| Brand: | Avery |
| Colour: | White |
| Sheets Or Rolls: | A4 Sheets |
| For Laser Printers: | Yes |
| Labels Per Sheet: | 80 per Sheet |
| Label Size: | 35.6x16.9mm |
| Adhesive Type: | Removable |
| Dimensions: | 215x10x325mm |
| Weight: | 310g |
| Eco-Aware: | Yes |
| Environment Support: | Forest Stewardship Council FSC Certified |
| Country of Origin: | UK |



