Avery Inkjet Parcel Labels 4 Per Sheet White (Pack of 100) J8169-25
For use with inkjet printers, these Avery parcel labels feature QuickDry technology for smudge free printing. Each white label measures 139 x 99.1mm. This pack contains 25 A4 sheets, with 4 labels per sheet (100 labels in total). Redeem an Avery voucher o
Sign in to view price and place order
- 25 sheets, 4 labels per sheet
- Colour: white
- For use with inkjet printers
- Pack of 100 labels
- QuickDRY technology for smudge free printing
- Size: 139 x 99.1mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 329 |
| Backing Sheet Size: | A4 |
| Biodegradable: | Yes |
| Biodegradable Information: | 100 |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 342 |
| Height (mm): | 12 |
| Label Shape: | Rectangle |
| Label Size (mm x mm): | 139.1 x 99.1 |
| Labels per Pack: | 100 |
| OEM: | J8169-25 |
| Print Method: | Inkjet |
| Width (mm): | 214 |
| Type: | Large Labels |
| Manufacturer: | Avery UK |
| Brand: | Avery |
| Colour: | White |
| Form: | A4 Sheets |
| For Inkjet Printers: | Yes |
| Labels Per Sheet: | 4 per sheet |
| Label Size: | 139x99.1mm |
| Dimensions: | 215x10x325mm |
| Weight: | 340g |
| Country of Origin: | UK |







