Avery Dennison Ticket Attachment 20mm (Pack of 5000) 02121
With a paddle end for secure attachment, these 20mm ticket attachments from Avery Dennison are ideal for retail environments. Designed for use with standard tagging guns, the attachments are supplied in packs of 5000 and are manufactured from translucent
Sign in to view price and place order
- Designed for tagging guns
- Length: 20mm
- Pack of 5000
- Paddle end for secure attachment
- Ticket attachments for labelling from the world's leading brand
- Translucent white plastic construction
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 651 |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 595 |
| Height (mm): | 292 |
| OEM: | 2121 |
| Width (mm): | 118 |
| Type: | Tags & Tickets |
| Manufacturer: | Avery UK |
| Brand: | Avery |
| Colour: | Natural |
| Material: | Polypropylene |
| Form: | Retail Sales Ticket |
| Label Size: | 20mm |
| Dimensions: | 115x75x215mm |
| Weight: | 260g |
| Country of Origin: | China |






