Announce Exhibition Board 4 Panel 1100x1800mm
Ideal for use at exhibitions and trade shows, this large but lightweight Announce Exhibition Board has a convenient 4-panel system and weighs just 12kg. The double-sided design has felt surfaces that are suitable for use with either pins or velcro for eas
Sign in to view price and place order
- Accepts pins or velcro
- Colour: Blue
- Double-sided design
- Header panel height: 200mm
- Panel dimensions: 900x600mm
- Storage bag with carry handles
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 607 |
| Centre Panel: | 900x600mm |
| Colour: | Grey/Blue |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 22 |
| Header Panel: | 900x200mm |
| Height (mm): | 938 |
| OEM: | AA01832 |
| Side Panels: | 450 x 600mm |
| Width (mm): | 635 |
| Type: | Showboard Display |
| Manufacturer: | Announce |
| Brand: | Announce |
| Colour: | Blue/Grey |
| Material: | Felt |
| Capacity/Pockets: | 3 Panel |
| Weight: | 3kg |


